Obveščamo vas, da bo poslovalnica Etis Koper, v soboto, 20. aprila 2024, zaprta. Hvala za razumevanje.

 

 

Opremljeni z odličnim

Z odličnimi nasveti, predlogi, recepti naših svetovalcev, serviserjev, monterjev, kuharjev, mizarjev in ostalih strokovnjakov za dom bomo zadovoljili tudi najbolj zahtevne. Poskrbeli bomo, da bo vsakodnevno gospodinjstvo za vas užitek.

6 korakov do daljše življenjske dobe vašega sušilnega stroja

Za čim daljšo življenjsko dobo vašega sušilnega stroja lahko veliko naredite sami. Pravilno in redno čiščenje sušilnega stroja je naboljši način, da ga ohranite v dobrem stanju, dlje časa. Negovanje in ohranjanje sušilnega stroja v dobrem stanju vam poleg tega, da podaljša življenjsko dobo stroja, prihrani tudi energijo in s tem povezane stroške.

Da bo vaš sušilni stroj res dolgo časa deloval brezhibno, vam svetujemo, da sledite 6-tim korakom:

Pred čiščenjem sušilnega stroja poskrbite, da je gumb za vklop stroja na položaju za izklop (OFF).

1. Očistite filter za vlakna

Za optimalno delovanje sušilnega stroja je priporočljivo, da filter za vlakna, ki ga najdemo v notranjem delu bobna pri vratih, redno čistimo po vsaki uporabi. Filter izvlecite in odstranite vlakna, pri tem pazite, da le-ti ne bi padli v odprt jašek. Filter je priporočljivo sprati pod tekočo vodo in nežno oprati z gobico ali krtačko. Filter za vlakna lahko tudi posesate s sesalcem a bodite pazljivi, da sesalec nastavite na najbolj šibko jakost, da se filter ne poškoduje. Na vratih se nahaja tudi filter vlaken za sistem sušenje, kjer je postopek vzdrževanja enak napisanemu. Nasičeni filtri zmanjšajo učinkovitost sušenja in povečajo porabo energije.  Jašek oz. odrtino za oba filtra obrišite z mokro krpo ali krpo iz mikrovlaken.

2. Očistite kondenzacijski filter

Kondenzacijski filter najdemo v spodnjem predelu sušilnega stroja za pokrovom. Filter lahko odpremo in iz njega vzamemo kos pene, ter ga temeljito očistimo. Priporočljivo je čiščenje s sesalcem na šibki nastavitvi sesanja. Peno je potrebno umiti pod tekočo vodo in popolnoma posušiti, preden jo vstavimo nazaj v filter. Kondenzacijski filter je potrebno očistiti na vsakih 10 sušenj.

3. Izpraznite posodo s kondenzirano vodo

Glede na model pralnega stroja se posoda lahko nahaja na različnih mestih, največkrat pa jo boste našli v zgornjem levem predelu sušilnega stroja. Posodo z vodo morate izprazniti po vsakem ciklu sušenja tako, da posodo izvlečete v vodoravnem položaju, odlijete vodo in posodo potisnete nazaj v sušilni stroj. Glede na model stroja se v posodi lahko nahaja dodatni filter, ki ga pred izlitjem vode odstranite in sperite pod tekočo vodo. Če posoda z vodo ni prazna, bo pri naslednjem programu sušenja zagotovo prišlo do prekinitve sušenja.

4. Očistite senzor vlažnosti

Sušilni stroj je opremljen s senzorjem vlažnosti, ki meri stopnjo vlage v perilu in s tem regulira dolžino sušenja. Po daljši uporabi se na senzorju tako nabirajo ostanki detergenta in negovalnih proizvodov. Te ostanke je potrebno redno čistiti, sicer lahko to vpliva na delovanje in posledično na rezultate sušenja. Enostavno odprite vrata in senzor vlažnosti očistite z gobico.

5. Očistiti vrata in tesnila na vratih

Tudi na tesnilih in vratih se nabirajo vlakna, ki jih je potrebno, da bo delovanje optimalno, odstraniti in očistiti dele. Tovrstno opravilo vam priporočamo, da opravite enkrat na mesec.

6. Očistiti zunanjost sušilnega stroja

Da bo vaš sušilni stroj še dolgo izgledal kot nov, ne pozabite na čiščenje zunanjosti z neabrazivnim sredstvom. Če morate očistiti ohišje je najbolje to storiti z mehko krpo in nekoliko milnice. Prav tako ne pozabite na čiščenje stroja na zadnji strani, kjer se rado nabira veliko prahu.